Granulės - kas tai?


Granulės gaminamos iš įvairios biomasės: medienos pjuvenų, medžio drožlių, šiaudų, saulėgrąžų lukštų ir kitų produktų, kuriuos naudojant tausojama aplinka. Biomasė yra sumalama, išdžiovinama ir supresuojama į 6 mm diametro (ar kitokio diametro) cilindro formos mažus gabaliukus. Šis kuras - tai puiki alternatyva dujoms ar kitoms kuro rūšims. Granulės yra visiškai ekologiška medžiaga, jų gamybai nėra naudojamos jokios papildomos medžiagos.

Kur panaudojamos granulės?

Granulės gali būti deginamos degikliuose, krosnyse, katiluose, židiniuose ir kituose šildymo prietaisuose.

Gaunama galia: 4,8 - 5 kWh / kg. 18 - 20 MJ / kg,

Atsinaujinantis energijos šaltinis = Ekologiškas kuras

Granulės yra švarus, natūralus ir visiškai nekenksmingas aplinkai, biokuro šaltinis. Granulės, tai visiškai ekologiškas kuras, kuris nekenkia aplinkai, nes šio kuro sudėtyje yra minimalus sieros ir azoto junginių kiekis. Degdamos jos beveik neišskiria šių junginių. Be to degdamos medienos pjuvenų granulės išskiria "neutralų" kiekį anglies dvideginio, t.y. mediena išskiria tiek CO2, kiek buvo suvartota jo augimo metu (uždaras anglies mainų ratas).

Deginant iškastinį kurą, priešingai nei granules, išmetamas anglies dioksido kiekis lygus surinktam kiekiui per milijonus metu, (anglies junginių kiekis yra išmetamas per gerokai trumpesnį laiką nei jis buvo pasisavintas kurui susidaryti). Todėl iškastinio kuro deginimas veda prie didesnio anglies dioksido CO2 kiekio atmosferoje, taigi ir link antropogeninio šiltnamio efekto.

Taigi deginant granules anglies dioksido CO2 emisija sumažėja. Taip pat mažėja ir sieros junginių emisiją į atmosferą. O tai savo ruožtu sumažina rūgščiojo lietaus kiekį ir mažina miškų nykimą.

Jei viena šeima iš trijų, kuri gyvena nuosavame būste, pasikeistų katilą, kuris veikia dyzeliniu kuru į granulių katilą - tai būtų išmetama 5 tonomis CO2 per metus mažiau. Jeigu būtų pakeistas dujinis katilas - tai būtų išmetama 2,5 tonų mažiau CO2.

Taigi granulės yra ypatingai ekologiškas ir tausojantis aplinką kuras, gaunamas iš atsinaujinančių gamtos šaltinių.

Gaunama nauda: finansinė ir komfortas

Šildytis granulėmis yra pigiau, nei skystu kuru ar dujomis. Ir be abejo daug patogiau, nei kietu kuru, nes granulių talpą (konteinerį) reikia papildyti kas 3 - 7 dienas ar rečiau.


ŠILDYDAMI BŪSTĄ GRANULĖMIS JŪS SAUGOTE APLINKĄ, TAUPOTE PINIGUS IR GYVENATE KOMFORTIŠKAI

 
Granulės - kas tai?